Prekių nėra
Prekių nėra
Rinkdamiesi medžiagas savo svajonių namams neretai imame nuodugniai domėtis skirtingų medžiagų specifikacijomis bei vertiname kiekvieną savybę. Šiandien kaip niekada anksčiau populiaru naujus namus statyti iš akyto betono blokelių, tačiau tiek internete, tiek iš pažįstamų ar ne itin patyrusių meistrų galima išgirsti pačių įvairiausių atsiliepimų apie akyto betono (anksčiau vadinto dujų silikato) gaminius. Vis dėlto, dauguma jų tėra išgalvoti mitai, atsirandantys iš senų laikų dėl netinkamai pasirinktų klijų, įrankių, tvirtinimo elementų ar kitų aplinkybių. Verta pabrėžti, kad ir pati technologija jau žengė kelis žingsnius į priekį – naujos kartos akyto betono blokeliai – tai jau visai kito lygio statybiniai blokeliai. Ir jų teisingas pavadinimas būtent akyto betono blokeliai, o visai ne dujų silikato blokeliai, kaip iki šiol klaidingai vadina kai kurie mūrininkai ir darbų vadovai. Paneikime mitus apie akytąjį betoną ir patikrinkime faktus apie šią medžiagą – gal būtent akyto betono blokeliai yra tinkamiausias pasirinkimas jūsų ateities svajonių namams?
Nors tikrai dažnai galima išgirsti apie akyto betono blokelių trapumą, šis teiginys yra tikrų tikriausias mitas. Tiesa ta, kad neatsargiai gabenant ar perdedant blokelius iš vienos vietos į kitą, šių kampai gali nuskilti, todėl žmonės dažnai ima abejoti – ar toks blokelis gali atlaikyti perdangas ir net kelis namo aukštus? Bauroc komanda atliko bandymą, kurio metu ant 12 dujų silikato blokelių uždėjo net 8 gelžbetonio perdangas – tai reiškia, jog šie blokeliai atlaikė praktiškai viso namo perdangų svorį be didelių iššūkių. Tai savaime tampa įrodymu, kad akyto betono blokeliai yra ypač patvarūs ir puikiai tinka 1, 2 ar 3 aukštų statybai, o įvedant monolitinius elementus - statomi net daugiaaukščiai daugiabučiai namai.
Taip pat dažnai galima išgirsti ir kitą mitą – neva akyto betono blokeliai yra ypač imlūs drėgmei ir greitai peršlampa. Tam, kad būtų galima įsitikinti šio teiginio teisingumu ar klaidingumu, buvo atliktas bandymas, kurio metu pamerkus skirtingų medžiagų blokelius į vandenį net 8 valandas buvo stebima drėgmės cirkuliacija juose. Greičiausiai sudrėko silikatiniai ir keraminiai blokeliai, o štai drėgmę visų geriausiai sulaikė akytas betonas. Šis mitas gajus dėl medžiagos porėtumo – tikima, kad akyto betono blokelio struktūra praleidžia daugiau vandens, tačiau iš tikrųjų yra priešingai, nes tai yra uždarų porų struktūra.
Taip pat dažnai manoma, kad net sėkmingai pastačius namus iš akyto betono blokelių (kitaip kartais vadinamų dujų silikato blokelių), šiuose įsikurti gali būti sudėtinga dėl jau minėto blokelių trapumo. Įsikuriantys žmonės bijo kabinti lentynas, virtuvės ar vonios spinteles teigdami, jog akytas betonas gali neatlaikyti didelio svorio. Tiesa, tai taip pat yra nepagrįstas mitas – tereikia pasirinkti tinkamus tvirtinimo elementus – jų pasirinkimas yra ypač didelis. Bauroc komanda ant akyto betono blokelių sienos pakabino lentyną, ant kurios sutalpino net 4 suaugusius vyrus – tai yra apie 320 kilogramų. Šis bandymas įrodo, kad iš šios medžiagos pastatytuose namuose ant sienų drąsiai galite kabinti tiek spinteles, tiek lentynas ar net sunkius boilerius.
Vienas didžiausių šių blokelių privalumų yra ypatingai lengvas apdirbimas. Specialistai teigia, kad tai bene lanksčiausia medžiaga, kuri lengvai prisitaiko prie gyventojų poreikių. Statant namą iš akyto betono blokelių (dujų silikato blokelių) ypač paprasta išpjauti angas elektros kabeliams, vandens įvadams ar kitoms komunikacijoms. Šią medžiagą lengva pjaustyti ar kitaip pritaikyti, todėl tai puikus pasirinkimas tiems, kurie namų statyba užsiima patys – net ir neapgalvojus visko iki smulkmenų neteks ardyti ir iš naujo statyti sienų norint pasirūpinti patogumais.
Bandymais įrodyta, kad akyto betono blokeliai yra viena šilčiausių medžiagų, naudojamų namų statyboje – ji puikiai izoliuoja šilumą, palaiko vidaus temperatūrą, gerą mikroklimatą ir nepraleidžia nepalankaus oro iš išorės. Šioje srityje pirmauja RocLite, Bauroc, Lite akyto betono blokeliai (dujų silikato blokeliai) - statant namą iš 25 cm storio šios medžiagos ir izoliuojant 25 cm pilku putų polistirolu (kitaip vadinamu neoporu), jūsų namų siena atitiks aukščiausią A++ klasę pagal Lietuvos STR (statybos) įstatymą, kuriame nurodyta, jog sienos šiluminė varža turi būti ne mažiau 9.